• 06 LIS 12
  • 0
  W czym pomoże protetyk słuchu

  W czym pomoże protetyk słuchu

  W czym pomoże protetyk słuchu.

  Niedosłyszysz? Protetyk słuchu to osoba, która doskonale wie, jak zlikwidować Twój problem i pomóc ci znów cieszyć się znakomitym słuchem. Przeczytaj, czym zajmuje się protetyk słuchu i jak może cię wesprzeć.

  Coraz więcej osób skarży się na kłopoty ze słuchem. Powodów tego stanu rzeczy jest sporo. Mogą nimi być przyczyny chorobowe: zapalenie ucha środkowego, urazy czaszki, urazy akustyczne czy choćby stosowanie uszkadzających słuch tzw. Leków oto toksycznych. Niedosłuch jednak coraz powszechniej bywa łączony z hałasem, na który mieszkańcy miast narażeni są właściwie bez przerwy. Nie ma wątpliwości, że hałas jest po prostu szkodliwy. Jeśli jesteśmy narażeni  na codzienne przebywanie w hałasie o natężeniu 65 – 90 decybeli, to prowdopodobieństwo wystąpienia trwałego  ubytku słuchu jest bardzo Wysokie. Dla porównania: ruch uliczny generuje hałas o średnim natężeniu 85 decybeli. Nic dziwnego, że ostrożne szacunki mówią, że problem niedosłuchu może w Polsce dotyczyć 4 milionów osób, które są narażone na zbyt silne bodźce dźwiękowe każdego dnia.

  Aparaty almed protetyk słuchu

  W związku z tym – co naturalne – rośnie liczba protetyków słuchu, do których można zgłosić się zawsze, gdy zauważymy u siebie zaburzenia normalnego słyszenia.

  Protetycy słuchu są przede wszystkim doskonale przygotowani do zdiagnozowania problemu. Dysponując specjalistyczną aparaturą są w stanie wykryć wady słuchu, dokładnie je zinterpretować, a następnie jasno i klarownie przedstawić pacjentowi wyniki. Taka diagnostyka jest z kolei niezbędna przy stosowaniu jakiejkolwiek terapii, a z całą pewnością stanowi podstawę przed rozpoczęciem protetyki słuchu – czyli przed rozpoczęciem używania aparatu słuchowego.

  Na podstawie wykonanych testów słuchu protetyk będzie doskonale wiedział, jaki aparat powinien zastosować konkretny pacjent. Chodzi o to, że obecnie na rynku dostępnych jest cała paleta modeli aparatów – dobry protetyk wybierze ten właściwy, biorąc pod uwagę indywidualne preferencje i potrzeby pacjenta, ale zwracając głównie uwagę na stan słuchu i stopień wzmocnienia.

  Aparaty słuchowe ALMED

  Dobra współpraca pacjenta z protetykiem od początku używania aparatu słuchowego, daje w zasadzie gwarancje sukcesu – czyli powrót do normalnego słyszenia. Dzisiejsze aparaty słuchowe to prawdziwe technologiczne cuda: wyposażone w mnóstwo dodatkowych funkcji, które pozwalają jeszcze efektywniej z nich skorzystać. W dodatku aparaty różnią się budową: jedne znajdują się w uchu, inne zawieszane są za uchem, a niektóre są ledwie zauważalne. Protetyk doradzi zatem, jaki aparat wybrać, następnie odpowiednio go wyreguluje, tak aby odpowiadał potrzebom pacjenta.

  To nie wszystko: na początku noszenia aparatu dobrze jest utrzymywać stały kontakt z protetykiem – on najlepiej wie, jak zweryfikować działanie sprzętu, jeśli występują jakiekolwiek niedogodności związane z jego używaniem. Bardzo ważne jest także odpowiednie utrzymywanie aparatu – są to bowiem dość skomplikowane urządzenia, a to właśnie protetyk najlepiej doradzi, jak należy dbać o nowy sprzęt i cieszyć się jego doskonałą jakością – na przykład jak go czyścić i jakich środków do tego używać, aby nie spowodować awarii.

  Szczególnie odradzamy dobieranie i kupowanie aparatów na własną rękę, na przykład na targowiskach. Słuch jest bardzo delikatną materią. Takie rozwiązania bardzo często prowadzą wyłącznie do pogłębienia wady. Tylko sprzęt wybrany na podstawie badania słuchu przez protetyka słuchu, da gwarancję jakości i długotrwałości produktu oraz pewność, że sobie pomagamy, a nie szkodzimy.

  Leave a reply →

Facebook